تبلیغات
انسانیت برباد رفته - اسوه ی صبر
انسانیت برباد رفته
چشمان خیس خداوند ////سنت شکن
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


معرفی:سلام به دوستان.اسم من محمد امین و 20سالمه،ساکن یکی از شهرهای اصفهان و دانشجوی رشته ی حقوق هستم.ادمی کاملا واقع بین(حداقل سعی که میتونم بکنم)رک و مغرور هستم عاشق پاییز و زمستان وشب وباران و برف.با ارزوی موفقیت برای تمام هموطنان
هدف از ایجاد این وب:
این جا مکانی برای مرهم گذاشتن بر زخمهایی که هرروز دراثر زندگی با این مردم رو قلبم مینشینه. جایی که مجبور نیستم زشتی های ادما رو ببینم،جایی که مجبور نیستم همش برای توجیه کردن کارای زشت ادما پیش وجدانم دلیل بسازم،
جایی که مجبور نیستم در لفافه حرف بزنم


مدیر وبلاگ : محمد ....
نویسندگان


من رسما اعلام میدارم که نظر امام خمینی برای همه ی ما حجت است و وقتی ایشون امری فرمودن بر مسلمین واجب است عمل به ان چرا که به صلاح کشور است

و اکنون نیز میبینیم ثمرات این انتخاب شایسته را
سخت است این همه سال با اینچنین دشمنان وحشی دست به گریبان بودن وایستادن و پیشرفت کردن
و شاید از عهده ی هیچکس جز سید علی خامنه ای بر نیاید
اما یادمان باشد که به بزرگان نمیتوانیم توهین کنیم

این پاسخ ها متعلق به شخصیه که بچه بسیجی های ما ندیده و نشناخته به ایشون میگن ساده و منافق و ....


دوست دارم از ایشون بیشتر بنویسم چرا که درد دارد وقتی کسی که  برای این حکومت زحمت کشیده را اینطور تحقیر کرد.‏پس از عرض سلام و پوزش از مزاحمت.
‏ ‏پرسش هایی كه برای جنابعالی ارسال می‎شود از طرف آژانس خبری‏ ‏كرونوس بین المللی یا آكی (AkI) كه از ماه نوامبر گذشته مدیریت آن را‏ ‏به من واگذار كرده اند، است .
‏ ‏آكی در ایتالیا بعد از آژانس خبری دولتی در رده دوم قرار دارد و به سه‏ ‏زبان ایتالیایی ، انگلیسی و عربی در سطح اروپا، آسیا و خاورمیانه خبر‏ ‏پخش می‎كند.
‏ ‏در این ایام كه متأسفانه نام ایران به عنوان نمونه ای منفی در سطح جهان‏ ‏بر سر زبان هاست ، نظرات آیت الله العظمی منتظری می‎تواند بسیاری از‏ ‏مسائل را از دید دیگری مطرح سازد.
‏با تشكر از شما - احمد رأفت ‏
 
 
‏سؤال اول - فشارهای بین المللی بر جمهوری اسلامی ایران‏ ‏روز به روز افزایش می‎یابند و شورای امنیت سازمان ملل‏ ‏متحد سرگرم مذاكره تصویب تحریم های جدیدی است .‏ ‏آیا در این چنین شرایطی پافشاری بر ادامه غنی سازی‏ ‏اورانیوم در جهت منافع كشور است ؟

‏ ‏بسم الله الرحمن الرحیم 
‏ ‏جناب آقای احمد رأفت دام توفیقه 
‏ ‏پس از سلام و تحیت 
‏ ‏پاسخ سؤالات شما معمولا در مصاحبه های اینجانب داده شده ، ولی با‏ ‏توجه به عنایت شما اجمالا به آنها اشاره می‎كنم :

‏ ‏جواب اول - در این كه داشتن انرژی اتمی در انحصار هیچ دولتی نباید‏ ‏باشد و همه دولتها و ملتها حق دارند دارای چنین انرژی و فنون علمی آن‏ ‏باشند شكی نیست ، ولی اشكال كار در این است كه دولت ما با طرح بعضی‏ ‏شعارهای تحریك آمیز و حساب نشده بسیاری از دولتها را نسبت به دولت‏ ‏ایران حساس و بدبین نموده است و آنان را در جهت ایجاد وحدت علیه ما‏ ‏و منافع ملی ما تحریك كرده تا آنجا كه روز به روز فشارها را تشدید‏ ‏می‎كنند و آثار آن نیز بر مردم مظلوم ما خواهد بود، كه بسیار جای نگرانی‏ ‏است و امیدوارم مسئولین مربوطه در شرایط سختی كه برای ملت ما پیش‏ ‏آمده است به دور از احساسات تند و با عقلانیت بیشتر بتوانند از این‏ ‏بحران خارج شوند و بیش از این كشور را منزوی نكنند و مردم را تحت‏ ‏فشار سیاسی و اقتصادی قرار ندهند.
‏ ‏
‏ ‏سؤال دوم - در مجامع بین المللی گفته می‎شود كه برنامه‏ ‏اتمی جمهوری اسلامی ایران تنها علت تشدید فشارهای‏ ‏بین المللی نیست و جامعه جهانی همچنین نگران‏ ‏سیاست های ایران در كشورهای منطقه به ویژه لبنان ،‏ ‏افغانستان و عراق است . نظر جنابعالی در رابطه با‏ ‏سیاست های دولت كنونی در كشورهای منطقه چیست و‏ ‏آیا این سیاست ها را در جهت منافع جمهوری اسلامی‏ ‏می‎دانید؟
‏ جواب دوم - حمایت های مادی و معنوی از كشورهای یاد شده‏ ‏بخصوص با توجه به نیاز شدید آنان و تقاضای كمك از كشورما و نیز با‏ ‏توجه به فرهنگ و دین مشترك بین آنان و كشور ما كاری است انسانی و‏ ‏اخلاقی ، ولی حمایت از آنان نباید به صورت دخالت در آن كشورها باشد;‏ ‏همانگونه كه كشورهای قدرتمند نیز نباید به بهانه كمك به كشورهای در‏ ‏حال رشد و نیازمند، در سرنوشت مردم آن كشورها دخالت نمایند.
‏ ‏
‏ ‏سؤال سوم - موقعیت در درون كشور نیز مناسب به نظر‏ ‏نمی آید، علاوه بر مشكلات اقتصادی ، فشار بر اقشار‏ ‏مختلف جامعه به ویژه زنان ، دانشجویان و روزنامه نگاران‏ ‏و همچنین اقلیت های قومی نیز افزایش یافته است . در‏ ‏چنین شرایطی مردم قرار است به پای صندوق رأی رفته و‏ ‏نمایندگانشان را انتخاب كنند، هرچند كه بسیاری از‏ ‏كاندیداها نیز رد صلاحیت شده اند و عملا نمی توان از‏ ‏رقابت انتخاباتی صحبت كرد، به نظر شما در صورت ادامه‏ ‏سیاست های داخلی و خارجی كنونی ، چه سرنوشتی در‏ ‏انتظار جمهوری اسلامی ایران خواهد بود؟
 جواب سوم - تندرویها و سخت گیریهائی كه نسبت به قشر دانشجو و‏ ‏روزنامه نگاران و بعضی اقشار دیگر می‎شود، و نیز رد صلاحیت های افراد‏ ‏زیادی از نیروهای مفید و با تجربه كه متأسفانه انجام شد، عاقبتی جز زیاد‏ ‏شدن فاصله بین مردم و حاكمیت و در نتیجه كم شدن مقبولیت آن نخواهد‏ ‏داشت . در شرایطی كه كشور در معرض تهدید خارجی است ، من نمی دانم‏ ‏چرا مسئولین به عاقبت كارهای خود فكر نمی كنند و هر روز علاوه بر‏ ‏مشكلات اقتصادی و گرانی و تورم رو به رشد، نارضایتی جدیدی برای‏ ‏مردم به وجود می‎آورند.
‏ ‏
‏ ‏سؤال چهارم - حمایت های مالی دولت كنونی از سازمانها و‏ ‏كشورهای خارجی در خاورمیانه تا آمریكای لاتین با‏ ‏اعتراض مردم مواجه است . آیا به نظر شما در كشوری كه‏ ‏در پیامد عدم دسترسی به سوخت در زمستان امسال‏ ‏برخی حتی جان خود را از دست دادند كمك به كشورهای‏ ‏خارجی جایز است ؟
‏ جواب چهارم - بدیهی است كمك به كشورهای دیگر نباید به قیمت‏ ‏نارضایتی ملت خودمان و در تنگنا قرار گرفتن آنان تمام شود. البته بخشی‏ ‏از این سختی هائی كه بخصوص در زمستان برای مردم چند استان كشور‏ ‏پیش آمد معلول عدم پیش بینی های لازم توسط مسئولین مربوطه بود.
‏ ‏
‏ ‏سؤال پنجم - آیا انتخابات در شرایط كنونی و با توجه به‏ ‏رد صلاحیت ها می‎تواند راه گشای مشكلات كنونی كشور‏ ‏باشد؟ مجلس آینده برای پاسخگویی به احتیاجات جامعه‏ ‏كدام وظایف را باید در دستور كار قرار دهد؟
‏ جواب پنجم - با رد صلاحیت های زیاد از نیروهای مفید و عدم امكان‏ ‏رقابت واقعی در انتخابات قهرا یك انتخاب صوری و یك مجلس یكدست‏ ‏پیش بینی می‎شود، و چنین مجلسی نمی تواند نمایندگی اكثریت مردم را‏ ‏داشته باشد و در نتیجه تابع و پیرو و مجری نظریات یك اقلیت خواهد‏ ‏شد، و در نهایت نمی تواند وظائف مهم و اصلی خود را انجام دهد.
‏ ‏
‏ ‏سؤال ششم - در این روزها بسیاری صحبت از خیانت به‏ ‏آرمانهای انقلاب می‎كنند، آیا واقعا خیانتی صورت گرفته‏ ‏است و انقلاب از مسیر اصلی اش خارج شده است ؟
‏ جواب ششم - در هرحال ما به بسیاری از آرمانهای اصلی انقلاب و از‏ ‏جمله آزادیهای مدنی و سیاسی نرسیدیم ، ولی من كسی یا كسانی را متهم به‏ ‏خیانت نمی كنم ، اما نمی توان از تندروی ها و انحصارطلبی ها و قدرت‏ ‏خواهی ها و تمامیت طلبی های عده ای در یك جناح خاص چشم پوشی‏ ‏نمود.
‏ ‏
‏ ‏سؤال هفتم - حضور نظامیان در صحنه اقتصاد، سیاست ،‏ ‏فرهنگ و هنر روز به روز پررنگ تر می‎شود. منتقدین این‏ ‏حضور مورد حمله شدید طرفداران دولت قرار گرفته اند و‏ ‏حتی آقای حسن خمینی هم از این تعرضات مصون نبوده‏ ‏است . آیا خطر این می‎رود كه در آینده نظامیان ، جانشین‏ ‏روحانیت در صدر حكومت شوند؟
‏ جواب هفتم - در مورد دخالت نظامیان در مسائل سیاسی - همانگونه كه‏ ‏رهبر فقید انقلاب مرحوم آیت الله خمینی معتقد و اصرار داشتند -‏ ‏مصلحت كشور و نیروهای مسلح در دور بودن آنان از مسائل سیاسی و خط‏ ‏بازیهای گروهی است .
‏ ‏
‏ ‏سؤال هشتم - در عراق آیت الله العظمی سیستانی مخالف‏ ‏شدید حضور روحانیون در دولت و در مقامهای اجرایی‏ ‏است . نظر جنابعالی با توجه به عملكرد روحانیت در 26‏ ‏سال گذشته در جمهوری اسلامی ایران در این رابطه‏ ‏چیست ؟
‏ جواب هشتم - نظر اینجانب نیز همین است كه روحانیت باید‏ ‏حتی المقدور از مجاری امور و قدرت به دور باشد تا بتواند وظایف اصلی‏ ‏خود را انجام دهد و پایگاه معنوی اش در بین مردم مخدوش نشود، و این‏ ‏نظر را به مرحوم آیت الله خمینی نیز ارائه دادم .


نوع مطلب :
برچسب ها :
شنبه 4 شهریور 1391
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
.